Burgwedel – Praca dla Pani z dobrymi podstawami od 31.08.2020

Zatrudnimy Panią 31-08-2020
Poziom języka – dobre podstawy
Do opieki Pani 81-letnia bardzo miła, poruszająca się na wózku. Pani jest bardzo drobniutka więc transfer nie powinien stanowić problemu tym bardziej że do tej pory mąż opiekował się podopieczną i to on wykonywał wszystkie czynności.
Mąż podopiecznej jest bardzo miły i pomocny, całkowicie samodzielny.
Do obowiązków opiekunki należy : Pełna pielęgnacja podopiecznej, prowadzenie gospodarstwa domowego, zakupy.
Minimalne wynagrodzenie 1200 EUR
Zapraszamy do kontaktu
więcej →
0

Havixbeck – Praca dla Pani z podstawami od 31.08.2020

Zatrudnimy Panią od 31-08-2020
Poziom językowy – podstawy
Do opieki bardzo miła Pani 91-letnia, chodząca, spokojna.
Pani przez 4 dni w tygodniu przebywa w „przedszkolu” i ze względu na to opiekunka ma dużo czasu wolnego.
Pani nie budzi się w nocy.
Do obowiązków opiekunki należy – prowadzenie gospodarstwa domowego, zakupy, spacery z podopieczną, pomoc przy myciu i ubieraniu.
Minimalne wynagrodzenie: 1200 EUR
Zapraszamy do kontaktu
więcej →
0

Hattingen – Praca dla Pani z podstawami od 14.08.2020

Zatrudnimy Panią od 14-08-2020
Poziom językowy – podstawy
Do opieki miła chodząca Pani 95-letnia z demencją starczą, często zapominająca się. Pani porusza się przy pomocy rolatora. Podopieczna budzi się niestety w nocy ale rodzina jest w stałym kontakcie z lekarzem i na chwilę obecną Pani jest w trakcie dopasowywania leków.
Opiekunka ma swój pokój, stały dostęp do Internetu, łazienka jest wspólna.
Do obowiązków opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, gotowanie, zakupy podawanie leków, pomoc przy toalecie i ubieraniu.
więcej →
0

Dieta dla seniora

Dieta dla seniora powinna być dostosowana do zmian, jakie zachodzą u człowieka po 65 roku życia. Z upływem lat organizm pracuje coraz wolniej. Zmniejsza się ilość wydzielanej śliny i soków trawiennych w żołądku, trudniej więc trawić pokarm. Pogorszeniu ulega też zdolność wchłaniania składników pokarmowych przez jelita.

Planując jadłospis, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę lekkostrawność pokarmów, zapotrzebowanie kaloryczne a także zapotrzebowanie na wodę.

Osoby starsze powinny jeść regularnie, a posiłki nie powinny być obfite aby nie obciążać układu pokarmowego.

Dieta osób starszych powinna ...

więcej →
0

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona należy do chorób neurodegeneracyjnych. Dotyka osoby starsze (2 osoby na 3 mają powyżej 65 roku życia), ale zdarzają się też przypadki zachorowań przed 50 rokiem życia. Chorobę tę można zakwalifikować do chorób postępujących. Nieuchronnie prowadzi do stopniowego zmniejszania sprawności ruchowej oraz do zmniejszenia sprawności intelektualnej. Choroba ta stanowi coraz poważniejszy problem, gdyż współczesna medycyna nie zna jeszcze na nią lekarstwa.

U podstaw tej choroby leży proces zwyrodnieniowy ograniczony wybiórczo do jednej grupy neuronów (komórek nerwowych) umiejscowionych w śródmózgowiu w ...

więcej →
0